Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Rotterdam The Hague

Letiště Rotterdam The Hague (dříve Rotterdam Airport, Vliegveld Zestienhoven v holandský), (IATA: RTM, ICAO: EHRD) se nachází ve vzdálenosti 5,6 km na sever severozápad od Rotterdamu, je nizozemským třetím největším letištěm. Slouží také pro město Haag.  Odbavilo 1.146.692 cestujících v roce 2010 a nabízí pravidelné lety do evropských metropolí a rekreačních destinací. Je také používáno všeobecným letectvím, několika aerokluby a školami nacházejícími se na letišti.
Konstrukce letiště začala v srpnu 1955letiště bylo oficiálně otevřeno v říjnu 1956. Několik velkých mezinárodních leteckých společností, jako Swissair, Lufthansa a Air France byli brzy v provozu od Rotterdamu . Nicméně, v roce 1970 plány byly provedeny buď v blízkosti nebo přesunout na letiště , aby se prostor pro domy a nejisté budoucnosti způsobilo stagnaci v růstu letiště a mnoha operátory vlevo . Za téměř třicet let na letiště čelí uzavření , alehospodářský růst roce 1990 způsobilo zvýšení počtu cestujících a znovu v roce 2001 bylo rozhodnuto, že aktuální poloha na letišti by být zachována po dobu nejméně jednoho století.

Trasa s nejdelší celodenním provozem , na londýnském letišti Heathrow a provozované KLM Cityhopper , byla pozastavena v roce 2008 . To znamenalo konec KLM zapojení s letištěm . Nicméně v květnu 2012 British Airways oznámila plány na začněte provádět servisní práce do Rotterdamu z letiště Heathrow.

Název letiště byl změněn z Zestienhoven na letiště Rotterdam The Hague 10. února 2010.

Většina letů jsou dnes provozovány regionální turbovrtulovými letadly , jako je například Fokker 50 , Dash 8 a letadlem ATR a menší hlavní trati tryskami , jako je například Boeing 737 a Airbus A320 nebo Embraer 190. K dispozici je takéslušné množství obchodní letecké dopravy .

 

Označeno v Světové letiště
Odkazy - naši partneři