Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Jak postupovat

Uverejnené dňa 21. Júl 2013 autorom letenky — Žiadne komentáre ↓

Představujeme Vám spolehlivý, jednoduchý a rychlý nástroj pro rezervování letenek on-line. Díky KRÁLOVNĚ zarezervujete nejvýhodnější letenku na trhu za pár minut!

Rezervace je nezávazná! Po vytvoření rezervace budete kontaktování telefonicky operátorem, se kterým můžete probrat veškeré detaily, udělat změny, či se zeptat na podrobnější informace.

Jak rezervovat letenky online?

 1. Vyplňte potřebné údaje do úvodního formuláře:
  • letiště odletu a příletu (k dispozici Vám je seznam mezinárodních letišť, který se zobrazí po kliknutí na šipku)
  • datum odletu a návratu (pokud nenastavíte jinak, hledá v toleranci ±7 dní)
  • Po kliknutí na odkaz „zobrazit rozšířené hledáník“ máte k dispozici další funkce – tolerance odletu a návratu ±7 dní, ±3 dny, ±1 den, popř. v zadaných dnech, preference letecké společnosti, třídy a nejnižší ceny nebo letového řádu
  • Doporučujeme zaškrtnout volbu „pouze dostupné lety“
  • potvrďte volbu letenky tlačítkem „vyhledat“
 2. V nabízených kalendářích máte možnost zvolit datum letu tam a datum letu zpět. Pod zaškrtávacím políčkem se Vám zobrazuje a cena letenky v konkrétní den – tato funkce Vám umožní velice pohodlnně zvolit a objednat ty nejlevnější letenky.
  Nápomocny Vám mohou být tlačítka „pouze dostupné lety“, „dalších 10 letů“, „nápověda“.
  Volbu opět potvrďte tlačítkem „pokračovat“.
 3. V případě, že jste vybrali cenu letenky, za kterou není možné cestovat ve Vámi zadaných datech, zobrazí se stránka s kalendářem.
  V kalendáři se zobrazí data, kdy je možné za vybranou cenu cestovat.
  Výběr potvrdíte tlačítkem „pokračovat“.
 4. Na stránce se zobrazí seznam všech letů vybrané letecké společnosti v daný den pro lepší orientaci a načasování cesty
 5. Po potvrzení volby se zobrazí „itinerář cesty“, kde naleznete tyto informace:
  • rekapitulace ceny letenky, letištních poplatků, transakčního poplatku a celkové ceny k úhradě
  • datum, do kdy je nutné letenku uhradit
  • rekapitulace letu – destinace, data a časy odletu a příletu, letecká společnost, číslo letu, apod.
  • údaje potvrdíte
 6. V rezervačním formuláři je potřeba vyplnit povinné údaje – jméno, příjmení, telefonický a emailový kontakt.Způsob doručení letenky:
  • Dnes jsou již prakticky všechny letenky doručovány v elektronické podobě – nejrychlejší způsob doručení a ZDARMA!
  • Možný jiný způsob doručení se dozvíte v průběhu rezervace

  Způsob úhrady:

  • online platba kartou při rezervaci letenky
  • bankovním převodem, vkladem na účet či hotově – můžete zvolit v průběhu rezervace a veškeré další informace najdete v mailu s potvrzením rezervace

  Potvrzení rezervace letenky:

  • Po provedení rezervace obdržíte emailem její potvrzení. Překontrolujte prosím veškeré údaje, především jméno cestujícího, data odletu a návratu a destinaci.
  • Potvrzení bude obsahovat platební údaje a termín, do kdy je nutné dle podmínek letecké společnosti uhradit a vystavit. letenky

Podmínky tarifů

Obecně platí, že čím výhodnější je cena letenky, tím jsou přísnější podmínky.
Nejvýhodnější letenky je často potřeba vystavit v krátkém časovém termínu po rezervaci, změny a storno jsou povoleny za poplatek nebo nejsou povoleny vůbec.
Pro nižší cenu je také obvyklé omezení minimálního pobytu – např. pravidlo „Sunday Rule“ (pobyt v destinaci minimálně noc ze soboty na neděli) a Vašeho maximálního pobytu.

V případě zájmu o nejnižší cenu letenky, je dobré se řídit těmito pravidly:

 • nejvýhodnější ceny naleznete v akční nabídce
 • letenku pořizujte s časovým předstihem
 • zpáteční letenky jsou obvykle výhodnější než jednosměrné
 • cena se odvíjí také od sezóny (v letním a „vánočním“ období jsou letenky nákladnější)
 • přímé lety mívají často nižší letištní poplatky než lety s přestupem, celková cena letenky může být tedy výhodnější u přímého letu

Dětské slevy na letenky:

Děti do 1 roku včetně mají ve většině případů slevu 90 % z ceny letenky a letištní poplatky jsou také nižší než u dospělého. Infanti však nemají nárok na sedačku a občerstvení na palubě.
Děti od 2 do 11 let včetně mají slevu až 50 % (dle podmínek leteckých společností) z ceny letenky, letištní poplatky jsou stejné jako u dospělého.

Mládežnické slevy:

Většinou se poskytují do 24 let včetně. Opět záleží na podmínkách letecké společnosti.

Proč právě s námi?

Přinášíme několik revolučních vylepšení a mnoho dalších výhod:

 • nabídka bezkonkurenčních cen letenek poskytovaných pouze naší agenturou
 • hledá nejnižší cenu v rozmezí ±7 dní, ±3 dny nebo ±1 den od zadaného data, popř. pouze v zadaných termínech
 • automaticky vyhledává kromě odletu z Prahy i let z Vídně a Bratislavy, kde může existovat výhodnější nabídka
 • aktuální cenu zobrazí na 1 stránce spolu s informací, v jakém období je možné cestovat
 • nabídne kalendáře dle volných míst pro možnost změny termínu letu pro získání výhodnější ceny
 • 100% on-line systém, kde vyhledání končí vždy rezervací v rezervačním systému napojeném přímo na leteckou společnost
 • nabídne seznam všech letů vybrané letecké společnosti v daný den pro lepší orientaci
 • a načasování cesty
 • nalezne letenku odkudkoliv kamkoliv po celém světě
 • umožní vyhledávání podle letového řádu v případě požadavku na konkrétní spoj, což ocení především obchodní cestující
 • jednoduché a přehledné provedení rezervace
 • neustálé zdokonalování a přizpůsobování potřebám klientů
 • k dispozici je HELP DESK
 • nabídka dalších služeb: platba kartou online, cestovní pojištění online, ubytování online, pronájem automobilů, vízový servis a další
 • samozřejmě nejvýhodnější ceny na trhu – ty nejvýhodnější jsou uvedeny v AKČNÍ NABÍDCE, kde systém klientovi po vybrání ceny
 • okamžitě ukáže volná místa za tuto cenu na několik týdnů až měsíců dopředu!
 • Nyní si můžete v rámci rezervace letenky zarezervovat i ubytování v zahraničí a pojištění – všechny rezervace si pak uhradíte a doklady vyzvednete v kancelářích po celé ČR!.

Adresy pro vyzvedávání letenek:

PRAHA - Ječná 37
BRNO Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17
(9:00 – 18:00 v pracovní dny, 9:00 – 13:00 v sobotu)

OSTRAVA - Pivovarská 8
PLZEŇ - náměstí Republiky 9
ZLÍN - Zarámí 92
HRADEC KRÁLOVÉ - Masarykovo náměstí 12
LIBEREC - Pražská 31
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Radniční 7
OLOMOUC - Riegrova 28
KARLOVY VARY - T.G.Masaryka 43
(9:00 – 18:00 v pracovní dny)

Praha – letiště Ruzyně, Terminál Sever 1, odletová hala (NON STOP)

Informace k zavazadlům, co se smí a co ne

OBECNÉ INFORMACE

Za zavazadla, která cestující odevzdá dopravci k přepravě (zapsaná zavazadla), je cestujícímu jako potvrzení o převzetí vydán útržek zavazadlové přívěsky, který je cestující povinen uschovat pro případnou reklamaci. Každé zavazadlo je třeba před přijetím k přepravě opatřit vně i uvnitř jmenovkou se jménem cestujícího a jeho kontaktní adresou v místě příletu (např. adresa hotelu). Jméno uvedené na jmenovce musí souhlasit se jménem v letence a v cestovním dokladu. Dopravce neodpovídá za zavazadlo, které nebylo ihned po příletu vyzvednuto. Za zavazadla odpovídá dopravce.

VÁHOVÉ LIMITY

Cesty do/z USA, US teritorií a Kanady Ekonomická třída – Dva kusy zavazadel, kde součet všech tří rozměrů žádného z nich nepřesahuje 158 cm a zároveň součet všech tří rozměrů obou zavazadel nepřesahuje 273 cm a hmotnost žádného z nich nepřesahuje 23 kg. Obchodní třída – Dva kusy zavazadel, kde součet všech tří rozměrů žádného z nich nepřesahuje 158 cm a hmotnost žádného z nich nepřesahuje 32 kg. Dítě do 24 měsíců včetně – Přeprava jednoho kusu zavazadla, jehož, jehož součet všech tří rozměrů nepřesahuje 115 cm, a složeného dětského kočárku. Dítě od 2 do 11 let včetně – Přeprava zavazadel ve stejném rozsahu jako dospělý cestující. Ostatní destinace Ekonomická třída – 20 kg, u některých dopravců 23 kg Obchodní třída – 30 kg Dítě do 24 měsíců včetně (bez nároku na vlastní sedadlo) – 10 kg, složený kočárek a jídlo během letu. Dítě od 2 do 11 let včetně – Přeprava zavazadel ve stejném rozsahu jako dospělý cestující.

ZVLÁŠTNÍ DRUHY ZAVAZADEL

Pouze s předchozím souhlasem dopravce a za podmínek jím stanovených lze přepravovat: Živá zvířata Přeprava se provádí na odpovědnost cestujícího a pouze do těch míst, kam je to platnými předpisy povoleno. Přeprava může být provedena v kabině pro cestující (do 8 kg vč. přepravního boxu) nebo v nákladovém prostoru. Sportovní vybavení Je nutné předem vyžádat a potvrdit dopravcem v rezervaci. Některé druhy sportovního vybavení se přepravují zdarma, jiná za poplatek. Přeprava zbraní a střeliva Zbraně všeho druhu mohou být přijaty k letecké přepravě jen do těch míst, kam je to platnými předpisy povoleno. Musí být nenabité a umístěné pouze v nákladovém prostoru. Střelivo, jehož charakter odpovídá výbušnině, patří mezi tzv. nebezpečný náklad a může být přepraveno pouze jako letecké zboží. Vzhledem k tomu, že podmínky pro přepravu zvláštních druhů zavazadel jsou specifické, vždy nás prosím předem kontaktujte – vyžádáme vám přepravu konkrétních zavazadel do vaší rezervace a sdělíme podmínky a ceny.

PŘEPRAVA TEKUTIN A GELŮ

Od 6. 11. 2006 byla zpřísněna bezpečnostní pravidla pro přepravu tekutin a gelů v příručních zavazadlech. V příručním zavazadle je povoleno přepravovat max. 1 litr tekutin a gelů, obsah každého předmětu je max. 100 ml. Tyto předměty je třeba umístit do uzavíratelného průhledného obalu (k zakoupení na letišti).

PŘEPRAVA NADPOČETNÝCH ZAVAZADEL

Při použití tzv. kusového systému odbavení zavazadel do/z USA, US teritorií a Kanady se za každý kus zavazadla navíc nebo za překročení velikosti nebo hmotnosti zavazadla platí pevně stanovený poplatek podle místa určení. Zavazadla na ostatních linkách, která mají větší hmotnost než je povoleno pro zavazadla (nadpočetná zavazadla) , budou přepravena podle kapacitních možností dopravce a bude za ně účtováno přepravné podle hmotnosti určené sazbou za 1 kg na základě tarifu dopravce.

SDRUŽOVÁNÍ HMOTNOSTI ZAVAZADEL

Jestliže dva nebo více cestujících, kteří spolu cestují do stejného místa určení stejným letadlem, předloží k odbavení svá zavazadla ve stejnou dobu a na stejném místě, bude jim povolena celková hmotnost zavazadel, která je součtem povolených volných hmotností zavazadel těchto cestujících.

ZAVAZADLA S PROHLÁŠENOU HODNOTOU

Cestující má možnost prohlásit hodnotu zavazadla za vyšší než je hodnota odpovědnosti leteckého dopravce za předpokladu, že při odbavení na letišti učiní zvláštní prohlášení a že dopravce má pro takové připady vytvořeny zvláštní tarifní podmínky.

VÝDEJ ZAPSANÝCH ZAVAZADEL

a) Cestující je povinen vyzvednout si zavazadla ihned po příletu, b) Vyzvednout zavazadlo může držitel zavazadlového lístku a útržku zavazadlové přívěsky, která byla k zavazadlu vystavena. Dopravce není povinen zjišťovat, je-li držitel zavazadlového lístku a útržku zavazadlové přívěsky oprávněn převzít zavazadlo a neodpovídá za ztrátu, škodu či jiné výlohy, které by vznikly cestujícímu v této souvislosti, c) Poškození, nevydání nebo ztrátu zavazadla je nutno ohlásit ihned při převzetí zavazadla dopravci, který je povinen o tom sepsat zápis. Jinak se předpokládá, že zavazadlo bylo vydáno v řádném stavu, d) Při pozdějším ohlášení škody cestující prokazuje příčinnou souvislost mezi ohlášenou škodou a příslušnou dopravou.

REKLAMACE

Za přepravu zavazadel odpovídá dopravce. Za škody způsobené zničením, poškozením, ztrátou či zpožděním vašich zavazadel při letu dopravce z EU kdekoliv na světě může cestující žádat náhradu do výše 1.000 SDR*. Pokud dopravce nárok zamítne, lze záležitost předložit soudu. Je-li zavazadlo poškozeno, zpožděno, ztraceno nebo zničeno, je cestující povinen co nejdříve podat písemnou stížnost leteckému dopravci. V případě poškození odbaveného zavazadla je cestující povinen podat písemnou stížnost do 7 dnů a v případě zpoždění do 21 dnů, v obou případech ode dne, kdy bylo zavazadlo cestujícímu předáno. Pokud letecký dopravce, který skutečně provádí let, není totožný s leteckým dopravcem uzavírajícím smlouvu, má cestující právo podat stížnost nebo vznést nárok na náhradu škody vůči oběma. Pokud je obchodní firma nebo kód leteckého dopravce vyznačen na letence, je tento letecký dopravce leteckým dopravcem, s nímž byla uzavřena smlouva. Nárok lze uplatnit u leteckého dopravce, s nímž jste uzavřeli smlouvu (zakoupením letenky), nebo v případě, že jde o různé společnosti, i u dopravce, který let ve skutečnosti provozuje. * 1 SDR = 28,8028 (kurz k 21. 11. 2007) Vezměte prosím na vědomí, že STUDENT AGENCY s.r.o. jako zprostředkovatel prodeje letenek neodpovídá za ztracená, pozdě doručená nebo poškozená zavazadla, tato věc je plně v kompetenci dopravce, tudíž reklamace tohoto typu nepřijímá a nemůže jejich vyřízení jakkoliv urychlit ani ovlivnit. Na požádání vám rádi sdělíme kontakty na jednotlivé dopravce (letecké společnosti). Tyto předpisy se nevztahují na nízkonákladové (tzv. low cost) dopravce.

Tekutinami v letadle se rozumí

 • voda a další nápoje, polévky, sirupy
 • krémy, pleťová mléka a oleje
 • parfémy
 • pasty včetně zubní pasty
 • směsy tuhých a tekutých materiálů
 • všechny další materiály podobné konzistence
 • spreje
 • gely včetně šampónů a sprchových gelů
 • nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a deodorantů

Na bezpečnostní kontrole musíte

předložit igelitový sáček obsahující lahvičky s tekutinami odložit saka/kabáty/svetry vyjmout laptop a další větší elektronické přístroje z kabinového zavazadla

Nezapomeňte

přepravovat tekutiny v zavazadlech, která si odbavujete – nová pravidla se týkají pouze příručních zavazadel přepravovat v příručním zavazadle léky a dietologické přípravky včetně dětské výživy potřebné pro dobu letu. Na tyto produkty se nevztahuje omezení povoleného množství.

Stále můžete …

zakoupit po předložení palubní vstupenky tekutiny (nápoje, parfémy) v obchodech na letištích EU, které jsou umístěny za pasovou kontrolou. Pokud produkty obdržíte v zapečetěném sáčku, počkejte s otevřením do doby, až budete odbaveni pracovníky bezpečnostní kontroly. Pro nákupy na letištích neplatí množstevní omezení. Pokud při cestě do cílové destinace přestupujete na jiném EU letišti, můžete zakoupit tekutiny i na letišti přestupu, v prodejních místech s obdobným režimem. Tekutiny můžete dále zakoupit na palubě návazného spoje operovaného leteckou společností země EU. Tekutiny vám budou prodány v zapečetěných sáčcích. S otevřením počkejte až za poslední bezpečnostní kontrolu na posledním přestupu na letišti EU.

Odkazy - naši partneři