Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Bratislava

Letiště Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě je hlavním a největším letištěm v Slovenské republice. Bratislavské letiště vzniklo v roce 1923, kdy začaly létat první Československé aerolinie na lince Bratislava – Praha.

Letiště Bratislava má je kompletně zrekonstruované. Tato rekonstrukce proběhla v roce 2013, kdy bylo letiště ozdobené po interní straně významným dílem a to maketou letadla Milana Rastislava Štefánika, po kterém je toto letiště pojmenováno. Architektura terminálu letiště vychází z nejnovějších trendů a jsou při ní použity ty nejmodernější technologie. Jde o dynamickou stavbu, jejíž rozměry jsou 170 x 70 m. Celková kapacita terminálu letiště Bratislava je neuvěřitelných 5 milonů cestujících, což je orientační počet slovenské populace.

Při vytváření interiéru letiště Bratislava byl kladen důraz na odlišný design od jiných světových letišť. Základem bylo vytvořit jednoduchý ale dokonalý design, který dodá celé budově jedinečný charakter. Celé letiště se mělo zaměřit na identitu Milana Rastislava Štefánika. Tomu přísluší i maketa dvouplošníku Caproni v reálné měřítku 1:1 ve veřejné hale přízemí, soulad designu chceck-inů a dvouplošníku, letecké motivy, obklady a struktura fasády odchodného zóny, která připomíná žebrovou skladu dvouplošníku.

Kromě designu, který se zaměřuje na Milana Rastislava Štefánika, je letiště po interní stránce velmi dobře zaměřené na orientaci. Jsou využity využití barevné kontrasty (černo-žlutá), intuitivní dvouřádkový systém, strategické umístění značení, které zabezpečuje přehlednou navigaci bez ohledu na to, ve které části letiště se cestující nachází, atraktivní ztvárnění check-inů, které zvyšuje jejich viditelnost.

Z letiště Bratislava můžete cestovat do více zemí celého světa, kde budete obsluhován ochotným personálem a čekání na let si zpříjemníte v překrásných prostorách pýchy Slovenská letišť, na letišti Milana Rastislava Štefánika.

Označeno v Letiště Slovenská republika, Světové letiště
Odkazy - naši partneři