Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Košice

Letiště ve druhém největším městě na Slovensku, v Košicích, je zároveň druhé největší letiště na území Slovenské republiky. Letiště se nachází v košické části Barca, která je vzdálená přibližně 6 km jižně od centra Košic.

Celková rozloha letiště Košice je 3,5 km2, přičemž samotný terminál z tohoto letiště zabírá plochu o rozloze 4456 m2 az toho je více než 3500 m2 vyhrazených pro pasažéry letadel. Kapacita letiště se odhaduje na 700 000 pasažérů ročně. Největší letadlo, které může přistát na letišti v Košicích je Boeing 747.

Letiště v Košicích bylo vybudováno v roce 1950, kdy začala létat linka Košice – Praha. Pozici letiště posílilo postavení Vysoké školy letectví. Terminál byl rozšířen v 60. letech. V letech 1974 – 77 byla rozšířena letová dráha na 3100 metrů.

Jako jediné letiště na Slovensku je letiště v Košicích ziskové. To znamená, že ho nefinancují daňový poplatníci ale letiště si na svůj provoz vydělá samy.

Nejčastěji linky, které jezdí z letiště v Košicích jsou Košice – Londýn, Košice – Vídeň, Košice – Praha, Košice – Bratislava, Košice – Rijeka, Košice – Burgas.

Letiště Košice je velmi dobře zajištěno. Požární ochranu zabezpečuje hasičky sbor Košice, které mají vlastní vozový park, kde mají moderní hasicí přístroje pro hašení letadel. Ochrana letiště spadá pod kompetenci Ochrany letiště Košice, která zajišťuje kontrolu batožity, cestujících a pořádek v areálu letiště Košice.Pasovú kontrole cestujících, který odlétají mimo území Šengenského prostoru zajišťuje cizinecká policie SR.

Označeno v Letiště Slovenská republika, Světové letiště
Odkazy - naši partneři