Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Madrid – Barajas

Letiště Madrid je hlavní mezinárodní letiště ve Španělsku. V letech 2010 a 2011 přepravilo přes 49 milionů cestujících.

Letiště bylo postaveno v roce 1928 a začalo být jedním z nejdůležitějších leteckých center v Evropě pro vnitrostátní a mezinárodní leteckou dopravu. V roce 1994 byla zrekonstruována kontrolní věž a byl postaven cargo terminál. O čtyři roky později byla otevřena nová řídící věž. Nové terminály a přistávací dráhy byly dokončeny v roce 2004. V roce 2007 letiště přepravilo více než 52 milionů cestujících. Letiště bylo v roce 2008 zvoleno jako „Best Airport“ organizací Condé Nast Traveller Awards.

Mezi městy Madrid a Barcelona vznikla kyvadlová doprava známá jako „Puente aereo“ v doslovném překladu „leteckým most“. Letiště Madrid – Barajas slouží i jako brána mezi Evropu a poloostrovem Iberian, který tvoří klíčové spojení mezi Evropou a Latinskou Amerikou. Na letišti je primární rozbočovač a základna pro údržbu pro Iberia. Z tohoto důvodu je Iberia zodpovědný za více než 60% provozu na letišti.

Letiště má 4 terminály. Terminály 1, 2 a 3 jsou přilehlé a tvoří domov pro SkyTeam a Star Aliance. Terminál 4 je domovem pro Iberia – Air Nostrum a všechny Oneworld partnerské letecké společnosti.

Doprava z letiště je zajištěna metrem, autobusy a taxi službami. Metro je přímo spojeno s letištěm a se stanicí Nuevos Ministerios v centru finanční čtvrti Madridu.

Pokud si chcete pronajmout letenku z letiště Madrid – Barajas nebo na něj, přejděte sem: Akční letenky

Označeno v Letiště Španělsko, Světové letiště
Odkazy - naši partneři