Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Ostrava

Leos Janecek Ostrava Airport – Letiště Leoše Janáčka Ostrava

je veřejné mezinárodní letiště.  Vlastníkem letiště je od roku 1. 7. 2004 Moravskoslezský kraj a provozovatelem je Letiště Ostrava, a.s.

V místě současného letiště vzniklo nejprve v roce 1939 polní letiště využívané německou Luftwaffe pro útok na Polsko. Novodobá historie začíná rokem 1956 zahájením stavebních prací na současném letišti. Zahájení civilního letového provozu bylo v roce 1959. Letiště od počátku sloužilo hlavně pře potřeby armády. Po revoluci v roce 1989 bylo vojenské využívání letiště ukončeno a provozovatelem se stala Česká správa letišť. Dne 1. července 2004 bylo mošnovské letiště převedeno do vlastnictví Moravskoslezského kraje.  13. prosince 2006 se letiště jmenuje podle hudebního skladatele Leoše Janáčka. Letiště se stalo důležitým pro rozvoj celého moravskoslezského regionu.

Podle schváleného generelu rozvoje letiště do budoucna plánuje výrazné zvýšení počtu přepravovaných osob ze současných asi 300 tis. až na 1 mil. do roku 2010, do roku 2015 pak až 1,5 miliónu. Plánováno je vybudování železniční trati až k letišti; původní předpokládané ukončení stavby mělo být v roce 2009. Plán rozvoje dopravní infrastruktury představený Ministerstvem dopravy v lednu 2011 předpokládá dokončení v roce 2012. Rozvojový plán letiště zahrnuje také například vybudování hotelu, vícepodlažních parkovišť nebo ploch pro kongresové a nákupní centrum. Počítá se také s rozšířením opravárenských služeb letadel a vybudováním nového terminálu pro nákladní leteckou dopravu podél jižní odbavovací plochy letiště. Pravidelné linky: Praha, Paříž, Vídeň a Londýn (Ryanair od 2013).

Autobusová zastávka je umístěna před příletovou halou. Nejbližší vlaková zastávka je ve Studénce, odtud mohou cestující využít taxislužbu (vzdálenost na letiště je 10 km). Další možnost je parkovaní osobním autem na parkovišti. Před halou se nachází také aj parkoviště pro taxíky.

Pokud si chcete pronajmout letenku z letiště Ostrava nebo na něj, přejděte sem: Akční letenky

Označeno v Letiště Česká Republika, Světové letiště
Odkazy - naši partneři