Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Barcelona

Letiště Barcelona je druhé největší letiště ve Španělsku. Nachází se 12 km jihozápadně od centra Barcelony. Letiště slouží především pro domácí, evropské a severoafrické destinace.

Letiště Barcelona začalo provoz v roce 1918. Bylo používáno jako sídlo Katalánského aeroklubu a základna pro flotilu španělského námořnictva. Od konce sedmdesátých let do počátku devadesátých let, byl provoz a investice na letišti pozastavené až do roku 1992 kdy se konaly olympijské hry v Barceloně.

Letiště Barcelona – Madrid vytvořili leteckou kyvadlovou dopravu, která je známá jako „letecký most“ a do roku 2008 vybavila 971 letů týdně. Tento program byl snížen od února 2008, kdy byla otevřena vysokorychlostní železniční trať, která se stala rychle populární. V roce 2011 letiště Barcelona využilo téměř 34,4 milionu cestujících a v roce 2012 odbavilo 35,1 milionu cestujících.

Letiště má dva terminály. Terminál 1 byl slavnostně otevřen 16. Června 2009. Má rozlohu 648 000 m2. Terminál 2 byl navržen k rozšíření letiště před zahájením olympijských her ​​v Barceloně v roce 1992. Po otevření Terminálu 1 v roce 2009 se stal Terminál 2 téměř nevyužívaný, a proto se vedení letiště rozhodlo pro snížení přistávacích poplatků, aby přilákaly nízkonákladových a regionálních přepravců. Letiště je navrženo tak, aby zvládlo ročně vybavit 55 milionů cestujících.

Transport z letiště a na letiště je možný autobusovou a železniční dopravou, osobním autem, nebo taxi službami.

Pokud si chcete pronajmout letenku z letiště Barcelona nebo na něj, přejděte sem: Akční letenky

Označeno v Letiště Španělsko, Světové letiště
Odkazy - naši partneři