Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Brno-Tuřany

Letiště Brno-Tuřany je veřejné mezinárodní letiště. Nachází se 7,5 km jihovýchodně od centra Brna.
Provozovatelem letiště je společnost Letiště Brno, a. s. a jejím vlastníkem je od 1.7.2004 Jihomoravský kraj.

V roce 1946 bylo přijato rozhodnutí o stavbě nového letiště v Brně v lokalitě Tuřany. Letiště Brno-Tuřany bylo otevřeno v roce 1954 a civilní provoz byla spuštěna v roce 1958. Krátce po spuštění do veřejného provozu dosáhlo letiště v šedesátých letech počet přepravovaných osob přes 200 000. V květnu roku 1997 v novodobé historii letiště se konal první Letecký den. Výstavba nové budovy pro odbavování cestujících začala v roce 2005. Výstavba byla spolufinancována Evropskou unií. V roce 2006, přesně po 364 dnech byla stavba ukončena a v roce 2007 získala titul Stavba roku.

Letiště je plně vybavené pro lety VFR (let za viditelnosti) i pro IFR (let podle přístrojů) a tak je možná nepřetržitá provoz přes den iv noci. V roce 2011 letiště odbavilo rekordní počet cestujících, více než 557 000.

Na letišti je jeden terminál, který se nachází přibližně 2km od dálnice. Doprava mezi letadly a halami je zajištěna letištními autobusy, které poskytují komfort a bezpečnost pro cestující.

Před halou se nachází placené parkoviště, které je vhodné i pro dlouhodobé stání. Na letiště jezdí MHD od hlavního nádraží. Před terminálem se nachází stanovisko pro taxikáře.

Pokud si chcete pronajmout letenku z letiště Brno-Tuřany nebo na něj, přejděte sem: Akční letenky

 

Označeno v Letiště Česká Republika, Světové letiště
Odkazy - naši partneři