Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Charles de Gaulle v Paříži

Letiště Charles de Gaulle (letiště Roissy) v Paříži
je jedním z hlavních světových leteckých center a také největší letiště ve Francii. Nachází se 25 km severovýchodně od Paříže. Letiště slouží jako hlavní základna a také jako hlavní přestupní centrum pro Air France. V roce 2012 odbavilo letiště přes 60 milionů cestujících a přes 497 000 letů. Patří mezi druhé nejrušnější letiště v Evropě po londýnském letišti Heathrow.

Letiště je pojmenované podle Charlese de Gaulla, vůdce Svobodných Francouzských sil a zakladatele Francouzské páté republiky. Výstavba začala v roce 1966 pod názvem Aéroport de Paris Nord (Paris North Airport). V roce 1974 bylo přejmenováno na letiště Charles de Gaulle. Krátce po otevření terminálu 2E v roce 2004 došlo ke zhroucení střechy, při kterém se zabili 3 lidé a další 3 byli zraněni při pádu. V březnu 2005 se rozhodlo o přestavbě celé části terminálu 2E v přibližné hodnotě 100 milionů eur.
Letiště má tři terminály. Terminál 1 je nejstarší. Terminál 2 byl původně postaven výhradně pro Air France, ale časem se rozšířil a je k dispozici i pro jiné letecké společnosti. Třetí terminál je hlavně určen pro charterové lety a low-cost společnosti.

Na letišti jsou k dispozici různé možnosti dopravy do Paříže nebo jiných částí Francie.
Typy dopravy:
1. CDGVAL – je automatická kyvadlová doprava, která v rámci letiště spojuje všechny tři terminály, RER, TGV stanice a parkování pro auta
2. RER B – je jednou z pěti linek RER tranzitního systému, která spojuje letiště s Paříží.
3. TGV – je vysokorychlostní železnice, slouží pro přemístění se do jiných míst nejen v rámci Francie.
4. Autobusy – provozuje jejich RATP, nástupiště jsou před terminály 1 a 2. Chodí nonstop do Paříže.
5. Ostatní možnosti dopravy: taxi služba, auto nebo pronájem auta

Pokud si chcete pronajmout letenku z letiště Charles de Gaulle nebo na něj, přejděte sem: Akční letenky

Označeno v Letiště Francie, Světové letiště
Odkazy - naši partneři