Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Graz

Letiště Graz započalo svou existenci v roce 1913, kdy se postavili první hangáry pro letadla, které vzlétali a odlétali z letiště Graz. Dříve než bylo letiště postavené, za vlády Františka Josefa I Rakouského byl na jeho území koncentrační tábor Talerhof. V roce 1937 se začal stavět první terminál letiště Graz a to z důsledků zvýšeného počtu cestujících, který využívali služeb tohoto letiště.

Po skončení první světové války bylo vydán zákon, který zbavoval Rakousko možnosti vlastnit letecké dopravní prostředky a to jak vojenské tak i civilní. Letiště bylo znovu otevřeno v roce 1951, kdy byla vytvořena první betonová přistávací dráha na tomto letišti, jejíž délka byla 1500 m. V roce 1962 byla tato dráha prdeĺžená o dalších 500 ma tedy její celková délka byla 2000 m. V roce 1966 se letiště Graz stalo mezinárodním letištěm a to vytvořením letecké linky Frankfurt – Graz. V roce 1969 byla přistávací dráha opět prodloužena a to o dalších 500 m na délku 2500 ma začala výstavba moderní budovy nového terminálu.

V roce 1981 poprvé na letišti Graz přistáli letadla Concorde a Boeing 747. Letiště Graz začalo s výstavbou nového terminálu, jehož kapacita byla 750 000 cestujících. Od těch dob letiště Graz přepravuje ročně přibližně 1 000 000 cestujících a stalo se vysoce vytíženým letištěm v Rakousku, které si svými službami získá u svých návštěvníků obdiv.

Ak si chcete prenajať letenku na alebo z letiska Graz, pokračujte sem:

Akční letenky

Označeno v Letište Rakousko, Světové letiště
Odkazy - naši partneři