Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Korfu International

Mezinárodní letiště Ioannis Kapodistrias, pojmenovaný po Ioannis Kapodistrias rozlišit Corfiot evropský diplomat a první guvernér Řecka, se nachází asi 2 km jižně od města Korfu, půl kilometru severně od Pontikonisi. Přiblížení a přistání, severovýchodním směrem, Přináší cestujícím nádherný letecký pohled na Pontikonisi a Vlaherna klášter stejně jako kopce Kanoni jakodráha sloužit pro vykládku, je ve skutečnosti několik set metrů od těchto památek.

Letiště bylo založeno v roce 1937. Během druhé světové války byloletiště používáno německé a italské síly jako základnu pro dopravu a stíhacích letounů . Během válkydélka dráhy je 600 metrů . Na konci dubna 1949 délka dosáhla 800 metrů . Další a poslední rozšíření dráhy začala v roce 1957 a byla dokončena v roce 1959 , s délkou 2373m . První komerční let se uskutečnil na 19.dubna 1949 od Atén provozovaného TAE řecké národní letecké společnosti . Dne 02.9.1950 HELLAS spustit také lety do Corfu . V roce 1962 byl postavenmalý terminál pro cestující , které dnes pojme Korfu Aeroklubu . V dubnu 1965 se stala mezinárodní letiště aprvní let byl provozován Olympic Airlines . Výstavba nového terminálu pro cestující byla zahájena v roce 1968 a byla dokončena v roce 1972 .

Letiště nabízí domácí lety s Olympic Air a Aegean Airlines , aledrtivá většina provozu v letní sezóně je charterové lety pro turisty . Většina z charterové dopravy přijede v pondělí , pátek a sobotu hlavně se shoduje s měnícími se turnusy turistů.

Označeno v Letiště Řecko
Odkazy - naši partneři