Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Leipzig / Halle

Leipzig / Halle Airport ( IATA : LEJ , ICAO : EDDP ) (německy: Flughafen Leipzig / Halle ) je mezinárodní letiště se nachází v Schkeuditz , Sasko a slouží jak Leipzig , Sasko a Halle , Sasko-Anhaltsko , Německo . Slouží více než dva miliony cestujících za rok, především s lety do evropských destinací pro volný čas a je také používán jako hlavní nákladního hubu o DHL Aviation . Také vojenská zařízení byly postaveny na letišti v NATO a EU vojenských letadel.

Dne 18. března 1986 Concorde provozovaný Air France přistál na letišti Lipsko / Halle poprvé kvůli mezinárodně známému veletrhu v Lipsku. O dva dny později British Airways také poslal Concorde na Lipsko / Halle. Obě společnosti i nadále létající na letiště s Concorde z Paříže a Londýna, kdy byl veletrh koná v Lipsku v následujících letech.
Přes jeho jméno, letištní pozemní daň z nemovitosti jde na kraji Delitzsch . Dohoda mezi města Lipska a Delitzsch vedla k výměně území. V roce 2007, Lipsko obdržel zemi mimo letiště, zatímco vlastnictví letiště půdy byla převedena do Delitzsch. Okres Yacht nyní vlastní a reklamační daně z pozemků a komerčních zájmů od letiště.
DHL Aviation přesunul svůj evropský hub od bruselského letiště Lipsko / Halle na začátku roku 2008, a tím zvýšené nákladní dopravy. Letiště bylo také modernizován v roce 2012 olympijské hry hostingu nabídky pro Lipsku v mysli, ale město ztratilo ven Londýna.

Označeno v Letiště Německo, Světové letiště
Odkazy - naši partneři