Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Salzburg

Letiště Salzburg je druhé největší letiště v Rakousku. Toto letiště je významné i podle toho, jaká osobnost ho pojmenovala. Název Salzburg mu dal významný rakouský skladatel Wolfgang Amadeus Mozart a nachází se přibližně 1,7 km od centra města Salzburg a 2 km od Rakousko-Německé hranice.

Od roku 1910 letělo z tohoto letiště první letadlo na trase Salzburg – Aigen. V roce 1926 byla vytvořena a slavnostně spuštěna letecká linka na trase Mnichov – Salzburg – Bad Reichenhall. V roce 1927, byla otevřena další linka Vídeň-Salzburg-Innsbruck.

Během druhé světové války bylo letiště Salzburg zabaveny av roce 1944 byl na tomto letišti vyvinutý model stíhačky Messerschmitt Me 262. Během prvního bombardování amerických ozbrojených sil v roce 1944 město Salzburg, zůstalo letiště Salzburg nepoškozené.

V roce 1958 byla na letišti Salzburg postavena první kontrolní věž av roce 1966 vybudovalo letiště Salzburg nový terminál.
Letiště momentálně využívá více než 30 leteckých společností a ročně přepraví přibližně 1 800 000 cestujících do celého světa.

Nejvytíženější jsou linky:

Salzburg – Londýn

Salzburg – Dublin

Salzburg – Praha

Salzburg – Moskva

Pokud si chcete koupit letenku, která směřuje z města Salzburg nebo na něj, pokračujete sem:

Akční letenky

Označeno v Letište Rakousko, Světové letiště
Odkazy - naši partneři