Akční-Letenky.cz - Online rezervační systém. Rezervujte si letenky do celého světa. Rychle a jednoduše.

Letiště Tenerife Sever a Letiště Tenerife Jih

Na ostrově Tenerife se nacházejí dvě letiště – Tenerife North Airport před tím známé jako Los Rodeos Airport a Tenerife South Airport známé jako Tenerife South-Reina Sofia Airport.

Tenerife North Airport (TFN) – je jedním ze dvou mezinárodních letišť na ostrově Tenerife, Španělsko. Nachází se v San Cristóbal de La Laguna, 11 km od města Santa Cruz a je v nadmořské výšce 633 metrů. V roce 1977 se stala jedna z nejhorších leteckých nehod v historii, kdy se na dráze srazily dvě letadla typu Boeing 747 v husté mlze. Při nehodě zahynulo 583 cestujících.

V roce 2011 letiště odbavilo 4 095 103 cestujících. V kombinaci s letištěm Tenerife South Airport ostrov vyřídí až okolo 12 750 000 cestujících.

Dnes TFN je centrálních letištích, které propojuje všech sedm Kanárských ostrovů na Pyrenejský poloostrov, v Evropě a Severní Americe. Trasa mezi TFN a letištěm Madrid-Barajas je nejrušnější na letišti s průměrem 40 letů denně.

Tenerife South Airport (TSA) – je druhé letiště na ostrově Tenerife, které se nachází ve městě Granadilla de Abona. Letiště bylo slavnostně otevřeno 6. Listopadu 1978 španělskou královnou Sofií na její počest. Na konci prvního roku letiště odbavilo kolem 1 milionů cestujících.

Veřejná autobusová doprava TITS nabízí levné a rychlé služby do všech částí ostrova. TFN a TSA jsou propojeny linkou č. 343.

V roce 2011 letiště přepravilo více než 8,60 milionů cestujících.

 

Pokud si chcete pronajmout letenku z letiště Tenerife Sever alebo z letiště Tenerife Jih nebo na něj, přejděte sem: Akční letenky

Označeno v Letiště Španělsko
Odkazy - naši partneři